Yapışkan Siyah Kart Tuzak

25x40cm

Yapıldığı Madde: Kağıt
Renk: Siyah
Ebat: 25cm x 40cm
Hedef Zararlı: Tuta Absoluta
Kullanım Miktarı: 150 ad. / 1000 m²

Biogreen Tarım tarafından üretilen Yapışkan Siyah Kart Tuzak, özellikle TUTA ABSOLUTA mücadelesinde renksiz ve diğer renklerdeki tuzaklara kıyasla daha etkili olduğu görülmüştür. Kullanımı oldukça pratiktir; Siyah Kart Tuzak, yaklaşık 50 cm yüksekliğinde yere paralel olarak yerleştirilir. Tuzak, her iki yüzeyi de yapışkanla kaplı olacak şekilde tasarlanmıştır ve üzeri dolunca diğer yapışkanlı yüzey kullanılabilir. Feromon değiştirilirken siyah yapışkan kart yüzeyine eldiven kullanılarak yerleştirilmeli, elle dokunulmamalıdır.

Tarımsal mücadelede Siyah Kart Tuzaklar, kolay ve pratik kullanımıyla öne çıkar. Tüm zararlı böceklerin gözlemi için kullanılabilir. Feromon yapısı ve siyah çift yüzeyi yapışkan olan kart tuzaklar, kuvvetli böcek yakalama özelliğine sahiptir. Çevre koşullarından etkilenmez, yapışkanlığını uzun süre kaybetmez ve güneş ışığına (UV) dayanıklıdır.

Biogreen Tarım’ın ürettiği bu tuzaklar, bahçe, sera ve tarımsal alanlarda feromonların etkili olduğu zararlıların mücadelesi ve gözlemi için idealdir.